Õpetajate koolitusreis Helsingisse

Koolivaheaja keskel, 24. ja 25. oktoobril käisid täiskasvanute gümnaasiumi õpetajad koolitusreisil Helsingis. Koolitusreisi esimesel päeval toimus lektor Piia Bertingi koolitusseminar “Stressi maandamine ja õnnelik olemine”.

Arutelus tuli välja, et eestlastel on omane kogu aeg muretseda – olgu selleks siis kingade või laste muretsemine. Nii on juba kultuuri sissekodeeritud alateadlik mure ja stress. Sellest väljatulemiseks tuleb leida enda jaoks aega ning olla ise õnnelik. See on teadmine, mida tuleb õpetajatele kogu aeg meelde tuletada, et nad ei upuks õpetamise ja õpilaste pärast “muretsemisse”.

Järgmisel päeval toimus õpetajatele tore Helsingi linnaekskursioon.  Selgus, et põhjanaabrite pealinn on väga mitmekesine ja huvitav, mida giid väga meisterlikult tutvustas.