Eurosaadik Urmas Paet andis tundi

24. septembril viis 12. ja 9. klassi ühises ühiskonnaõpetuse tunni läbi Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet. Ajalooõpetaja küsimusele, kas tegu on valimiskampaania algusega, vastas saadik, et ta on selliseid tunde andnud juba  15 aastat ning selle aja sisse jäävad paratamatult ka valimised.

Urmas Paet rääkis saadikutööst raportöörina Euroopa julgeoleku, Arktika ja küberkaitse valdkonnas. Näiteks kliimasoojenemise tagajärjel Arktikas jäävabaks muutunud Venemaa põhjarannik loob eelduse uueks ja kiiremaks kaubateeks. Sellisel juhul oleks tunnel Helsinki ja Tallinna vahel ning plaanitav Rail Baltic raudtee globaalse kaubanduse valguses hoopis olulisema tähendusega projektid, näitlikustas Paet Eestis toimuvat maailma kontekstis.

Teine pool tunnist oli õpilaste/õpetaja ja eurosaadiku dialoog, kus muuhulgas küsiti saadikult, kas Haapsallu tuleb raudtee või ei. Ta ei osanud seda küll kommenteerida, kuid emotsionaalselt oleks see igati vahva, märkis Paet. Seda loomulikult juhul, kui rong sõidaks tema nooruses sõidetust kolmest tunnist kiiremini, lisas Urmas Paet muiates.

Otseteed