Kirjandusõhtu Karl Ristikivist

17. oktoobri õhtul toimus koolis kirjanduslik salongiõhtu, mis oli pühendatud Läänemaalt pärit kirjaniku Karl Ristikivi (16.10.1912-19.07.1977) 105. sünniaastapäevale.

Ligi 20 huvilist kuulasid meenutusi Ristikivi "tagasitulekust" kodumaale 1987. aastal, mil pagulaskirjanikule avati mälestuskivi Varblas ja mälestustahvel Pivarootsis. Kirjandusõpetaja Niina Viinapuu rääkis lähemalt kirjaniku õpingutest, milles Ristikivi oli väga andekas. Näiteks lõpetas ta kolmeaastase täiskasvanute õhtugümnaasiumi ühe aastaga.

Vahepaladena kuulati laule Ristikivi sõnadele ja õpilased lugesid tekste tema loomingust.

28. oktoobril sel aastal on Karl Ristikivi teine "tagasitulek" – sel päeval maetakse sünnimaa mulda tema põrm, mis seni oli Stockholmi Metsakalmistul.

Suur tänu esinejatele ja kaasaaitajatele: õpetaja Niina Vinapuu, Egon Erkmann, Maarit Vikman, Ülle Adamas ning õpilastele Helina Meister, Merle Esko, Maret Sooba ja Maie Veskimäe.

Salongiõhu toimus täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames.