Õpetajate meeskonnakoolitus laeval

Kooli 70. aastapäeva raames käisid meie õpetajad 12.–14. oktoobril meeskonnakoolitusel Tallinn-Stockholmi kruiisilaeval. Seda loomulikult koos reisiga Rootsi Kuningriigi pealinna.

Koolituse viis läbi Jaana. S Liigand-Juhkam, kes on üle 10 aasta koolitanud riigiasutuste ja firmade meeskondi. Muuhulgas ka Tallinki laevameeskondi. Koolitusel käsitleti teemasid, mis mõjutavad inimest ja meeskonda, kuhu ta kulub.

Koolitus algas inimese emotsionaalse intelligentsuse (EQ) vaatlusest — võimele ära tunda, millised tunded meis tekivad ja kuidas neid reguleerida. Lisaks on vaadeldi enesehinnangut ja –motivatsiooni. Lektor kirjeldas kuidas tekivad arusaamatused ning olukordi, kus arusaamatusi ei saagi ületada.

Emotsionaalset iseendaga toimetulek annab oskuse mõista ennast ning hakkama saada keerulistest olukordades. Aga seeläbi mõistame paremini ka teisi. See on eelduseks hästi töötavale meeskonnale, mida seovad ühised väärtused. Need annavad käitumisideaalid ja suunad, mille poole püüelda. Olgu selleks siis näiteks soov aidata täiskasvanuid poolelijäänud haridusteel.

Lisaks koolituse peeti reisi käigus töökoosolek ja saadi osa Stockholmi linnaekskursioonist.