Õppereis kaduvale Lõunale-Läänemaale

Teisipäeval, 26. septembril sõitis koolipere õppereisile Lõuna-Läänemaale. Oli viimane aeg see reis ette võtta, sest mõne kuu pärast saab Lõuna-Läänemaast juba Pärnumaa.

Bussitäis õpilasi ja õpetajaid veetsid huvitava päeva tänu ilusale ilmale, mõnusatele kohvipausidele ja lõunasöögile Virtsu koolis, jutuvestjatele ning toredale reisiseltskonnale.

Teekond viis meid läbi Suure-Lähtru kultuurirohke Kullamaa kiriku ja kalmistuni, sealt edasi pirukapeatuseni Üdrumal ning siis juba Matsalu rahvuspargi keskusesse Penijõe mõisa. Pärast ülevaatefilmi Matsalust rändasime Salevere Salumäe pangale, kus lühike jalgsimatk viis meid panga peale ja alla.

Pärast lõunasööki Virtsu koolis keerasime Läänemaa kõige lõunapoolse kandi, Pivarootsi poole. Pivarootsist on pärit Eesti kirjandus suurkuju Karl Ristikivi, kelle sünnist möödub 16. oktoobril 105 aastat.

Ristikivi radadel olles tegime põike Pärnumaale Varblasse, kus Karl Ristikivi koolis käis ning kuhu 1987. aastal püstitati talle mälestuskivi.

Tagasiteel peatusime Lihula mõisa juures ning siis juba Haapsalu külje all Ridala kirikus, kus saime teha tiiru kiriku võlvidel.

Ligi 10tunnine reis andis tänu giid Päivi Kaljule vestetele ülevaate Läänemaa osast, mis kuulub varsti teise maakonda.

Õppereis toimus projekti “Teisel ringil targaks Läänemaal” osana.