Õppimine on osa elumaratonist

Pühapäeval, 27. augustil 2017 peeti Haapsalu 4. elustiili maratoni, mille üheks kontrollpunktiks oli meie kool. Meie juurest käisid, jooksid ja sõitsid rattaga läbi ligi 220 osalejat.

Kooli ees oli avatud väliklass, kus punkti läbimiseks pidi vastama küsimustele: mitmendat sünnipäeva peab sel aastal meie kool? Mis aastal asutati meie kool?

Kuigi abivahendid olid maratoonlastel silme all (voldikud ajalooga ja juubelilogo tahvlil), osutus vastamine sageli keerulisemaks, kui arvata võis. Kui leiti ainult asutamisaasta või vanus, siis hakati arvutama, mitte ei pandud tähele samas kõrval olevat infot. Seega arvutamisoskusest olulisem on hoopis tähelepanuoskus — osata märgata seda, mis hetkel oluline.

Kindel on see, et õppimine õpetab ja täiendab seda oskust veelgi. Ja alati ON AEG ÕPPIDA!