Koolipere Eesti Rahva Muuseumis

22. aprillil sõitis 50kohaline buss kooliperega Tartusse, juba sügisest planeeritud ekskursioonile Eesti Rahva Muuseumisse.

Eesti Rahva Muusemi uus maja Tartus Raadi mõisa taga ja kunagise lennuvälja servas avati 29. septembril 2016. Kuigi meie ekskursioon oli plaanitud kevadesse just põhjusel, et ehk on külastajaid siis vähem, tuli tõdeda endiselt ERMi uue hoone populaarsust.

Pooleteisttunnine ekskursioon giididega jõudis katta ainult osa ekspositsioonist. Nii otsustati (lisaks talvemoodi kevadine ilm), et algselt plaanitud linnaekskursioon jääb tulevikku ning pikendati hoopis ERMis olemise aega. Nii õnnetus ka omal käel muuseumiga pikemalt tutvuda.

Hariv polnud ainult muuseumi külastamine, vaid ka neljatunnine bussisõit Tartusse ja tagasi. Giid Päivi Kaljula rääkis lugusid Eestimaast ja korraldas sõidu ajal mänge ning ekskursiooniteemalise viktoriini.

ERMi külastus oli osalejatele oluline kultuurisündmus. Pole ju igapäevane ette võtta 250 km pikkune reis tutvumaks Eestile nii olulise vaimu– ja nüüd ka maamärgi külastamiseks. Ja kuigi muuseumi pakutud lõunalauas võis kartuliputru ehk vähe olla, oli vaimutoitu see-eest küllaga :)

Ekskursioon sai teoks tänu projektile “Teisel ringil targaks Läänemaal”.

Otseteed