HTG tutvustas end messil OMA RADA

Reedel, 3. märtsil toimunud Läänemaa karjäärimessil OMA RADA, kus oli materjalide väljas ka täiskasvanute gümnaasium. Haapsalu Kutsehariduskeskuses, kus mess toimus, tutvustas end üle 25 kooli tervest Eestist ning messi külastas 500 noort.

Mess oli suunatud põhikooliealistele noortele, kuid külastasid seda ka kutsekooli õpilased ja täiskasvanudki. Pole ju täiskasvanute gümnaasium midagi nii täiskasvanute kool, sest kooli saab astuda alates 17. eluaastast.

Meie kooli astumine on samuti oma raja valimine — see on võimalus lõpetada poolelijäänud koolitee või pärast kutse õppimist keskharidustunnistus saada või töö kõrvalt gümnaasium lõpetada. Ning päras on lõpetajal võimalus edasi mööda haridusrada käia, näiteks ülikooli astuda.

Iga-aastast messi OMA RADA korraldas sel aastal Läänemaa Rajaleidja keskus ja Haapsalu Kutsehariduskeskus.