Meie kool liidetakse Haapsalu Kutsehariduskeskusega

5. märtsil käisid meie koolis Haapsalu linnavalitsuse ja Haapsalu kutsehariduskeskuse esindajad rääkimaks kooli sulgemisest ja muutmisest kutsehariduskeskuse osakonnaks.

Aselinnapea Liina Põld ja haridusnõunik Mari-Epp Täht ning kutsehariduskeskuse direktor Ingrid Danilov kohtusid eraldi õpetajate ja kooli hoolekoguga.

Liina Põld tutvustas haridusministeeriumi ja linna seiskohti ning eesmärki, et  kool muutub kutsehariduskeskuse osakonnaks juba septembrist 2019. Ta rõhutas, et täiskasvanutele keskhariduse andmine ei katke. Muutub juriidiline staatus ja asukoht, sest kutsehariduskeskus asub Uuemõisas.

Ingrid Danilov sõnas, et nende koolis õpib erinevatel kursustel juba praegu palju täiskasvanuid. Gümnaasiumihariduse õpe jätkuks loodavas uues osakonnas. HKHK on arutatud juba klasside kasutamist ning õpetajate vajadust. Praegused õpetajad peavad otsustama, kas nad soovivad jätkata.

Kooli praegused õpilased jätkavad tavapäraselt õpingud oma õppeprogrammi järgi, kuid uue kooli nimetuse all ja uues asukohas.

Loe lisa "Lääne Elu" 9. märtsi 2019 paberlehest või SIIT.

Otseteed